تبلیغات
دلدادگان - زیارت قبر سید العرفا،آیت الحق سید علی قاضی طباطبایی(ره)
کانال دلدادگان

به کانال دلدادگان بپیوندید
لینک ورودزیارت قبر سید العرفا،آیت الحق سید علی قاضی طباطبایی(ره) در سفر اینجانب(مدیر وبلاگ)به عراق در اربعین

شنیدن حکایت زیارت قبر آقا سید علی قاضی توسط اینجانب هم خالی از لطف نیست.

حکایت از آنجا شروع شد که بعد از زیارت آقا امیرالمومنین(ع) ا قامه نماز ظهر به هتل بازگشتم،هنگام صرف ناهار مدیر کاروان گفتند که حدود ساعت 3 و نیم ظهر به زیارت قبرستان وادی السلام و همچنین زیارت قبر آیت الله قاضی خواهند رفت و هرکس که مایل باشد همراه ایشان برود.

من که خیلی خسته بودم بعد ازصرف ناهار اندکی خوابیدم که به خیال خود بعد از خواب همراه مدیر کاروان بروم.ولی وقتی از خواب بلند شدم دیدم ساعت گذشته و آن ها رفته اند.

دل را به دریا زدم و تنها برای اولین بار و آن هم نزدیکی های غروب آفتاب به قبرستان وادی السلام رفتم.از بزرگی وسعت قبرستان چیزی نگویم بهتر است،که شما بهتر می دانید.

                 

در قبرستان قدم میزدم و به قبر ها نگاه می کردم،تصویر قبر آیت الله قاضی در ذهنم آمد که اتاقی کنار قبر ایشان بود با همین امید دور و اطرافم را خوب میگشتم.

درهمین حین جوانی مرا دید و پرسید میدانی قبر آیت الله قاضی کجاست؟ در جوابش گفتم که خودم هم دارم دنبال قبر ایشان میگردم.چیزی نگفت و رفت.دو سه جوان دیگر را دیدم که دنبال مقبره حضرت هود (ع) بودند که باز هم اظهار بی اطلاعی کردم.پس از مدتی از فردی که سوار بر موتور سه چرخ بود و ظاهرا کارش مسافر کشی در قبرستان بود پرسیدم که قبر آیت الله قاضی کجاست که نمی دانست،آن سه جوان هم از او آدرس مقبره حضرت هود را پرسیدند که بهشان گفت میدانم کجاست،سوار سه چرخ شدند و رفتند.

من هم که هیچ آدرسی نداشتم به دنبال آن ها قدم زنان راهشان را در پیش گرفتم به امید اینکه شاید مسیر قبر آیت الله قاضی هم باشد.

همان طور که در قبرستان مشغول جستوجوی قبر آیت الله قاضی بودم یاد حکایت زیارت آیت الله حسن زاده از قبر آمیرزا جواد آقا ملکی تبریزی افتادم که گفتند شخصی آمد و قبر را نشانم داد.از او پرسیدم از کجا میدانستی که دنبال این قبرم،گفت ما مشتری هایمان می شناسیم.با خودم گفتم اگه آیت الله قاضی بخواهند که زیارتشان کنم حتما میشود.با این افکار به خودم امید میدادم.

بعد از کلی قدم زدن در قبرستان کیوسکی را دیدم که چند مرد میانسال در آن بودند ازشان پرسیدم که میدانید قبر سید علی قاضی کجاست؟بالاخره پاسخ مثبتی شنیدم که باید به سمت چپ بروم.به همان راهی که گفته بودند رفتم.در میان راه فرد مسنی را دیدم که روی زمین نشسته بود از او پرسیدم که قبر سید علی قاضی  را می شناسی؟گفت خیر.کمی بیشتر برایش توضیح دادم که مجتهد بودند و ... ناگهان گفت که تو ایرانی هستی؟گفتم بله.گفت آها قبر سید علی قاضی را می خواهی،همین جاست کمی جلوتر سمت راست.

به گفتش عمل کردم و رفتم.

بعد از اندکی خودم را سر قبر شریف سید علی قاضی (ره) یافتم.

           

ولی هنوز که هنوز است،آن پیرمرد در خاطرم هست که تا متوجه شد من ایرانی هستم یاد  سید علی قاضی معروف افتاد،که این نشان دهنده آن است که ایرانی ها سر قبر بزرگی همچون سید علی قاضی زیاد میروند.

تصاویر:ارسال توسط سید حسن محفوظی موسوی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
ختم صلوات
طرح ختم صلوات به نیت سلامتی و ظهور آقا امام الزمان(عج)


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
هفته نامه

مستند حدیث سرو
امکانات وبلاگ
حدیث موضوعی _______________ آیه قرآن

قالب وبلاگ